Національний тиждень читання, 13-19 грудня 2021 р.  (07.12.2021) Фото

Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.

Для бібліотек України ми підготували активності на різні вікові та читацькі уподобання, а також цікавості для тих, хто поки ще не є читачем, але прагне почати активно читати.

То ж, гайда…

Для дітей дошкільного та шкільного віку

Фестиваль «Ліга книгоманів»:

1. Створення та поширення на каналі YouTube короткого відео (до 3−х хвилин) з відгуком/прочитанням про книгу, яку варто читати за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=HQnsSS_iwAw&feature=youtu.be

2. Запис тематичного відео та поширення його в Тік−ток/Інстаграм з гештегом #Читай_овочем_не ставай :

https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Read1.jpg

3. «Письменник читає – слухають діти» − зустрічі з сучасними дитячими авторами:

https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Read2.jpg

Серед учасників Фестивалю буде розіграно книги сучасних дитячих авторів. Переможця буде обрано шляхом рандомного вибору 22 грудня об 11:00 на офіційній сторінці ВГО Українська бібліотечна асоціація в мережі Фейсбук.

Якщо бажаєте стати учасником розігрування – заповніть коротеньку Google форму:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe58x_KDZ6lK_HB_-FuwnGQf_jre2FtGbbdSfm7nrM4DgyyZg/viewform

Для різних аудиторій:

1. «Підвішена книга» − акція, в якій кожен попередній читач «підвішує» книгу, яку він радить прочитати для наступного читача. Таким чином збільшується залученість та зацікавлення читачів, розширюється бібліотечна спільнота, популяризується бібліотечний фонд:

https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Book_Action.jpg

2. «Кольорові читання» − 7 днів/7 кольорів:

https://www.flickr.com/photos/51235748@N04/albums/72157720228822952

Кожна бібліотека вибирає для себе кольори, відповідно до кольорів обкладинок книг, за якими планує проводити активності, наприклад «Сині презентації» «Зелені квести» «Жовті вікторини» тощо.

Через Google форму - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeEVQApm1Q6PYNhlkefCRiYZ08JzYOlwdqhUS9D-vwIGQFmiA/viewform - реєструє «Кольорові читання» із зазначенням назви бібліотеки та посиланням на публікацію в мережі про проведення активності.

За результатами «Кольорових читань» буде розіграно 7 кольорових книг Видавництва ««А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Умови прості:

1. Зробити репост з офіційної сторінки ВГО Українська бібліотечна асоціація в мережі Фейсбук анонсу Національного тижня читання.

2. Провести одну із запропонованих активностей та розмістити про неї звіт у соцмережах.

3. Заповнити анкету учасника.

Переможця буде обрано шляхом рандомного вибору 22 грудня об 11:00 на офіційній сторінці ВГО Українська бібліотечна асоціація в мережі Фейсбук.

3. «Яку книгу я хочу під ялинку?» − разом з шкільними/дошкільними закладами організувати серед дітей акцію написання листа Святому Миколаю/Санті/Діду Морозу з побажанням очікуваного книжкового дарунку : https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Book_promotion2.jpg Передати ці листи батькам (попрацювати, щоб вони придбали очікувану книгу). Через певний проміжок часу організувати обговорення отриманих в дарунок книг. Це може стати початком певного Клубу нових/таємних//чи будь−яких інших юних читачів в бібліотеці.

4. «Як обрати ідеальну книгу для…» (лікаря, вчителя, кухаря, мами, бабусі, підлітка тощо) − бібліотека формує тематичні списки (тут 2 варіанти: 1) наявні в бібліотеці, якщо це якісний новий фонд; 2) із зазначенням де придбати) рекомендованих та наявних книг для різних вікових, соціальних груп та/чи професій, і, за домовленістю, розміщує їх у наявних в місцевій громаді закладах (лікарня, банк, пошта, кафе, спортзал, магазин тощо):

https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Book_promotion1.jpg

5. «Мені 30−ть (40, 50, 60 …) і я не знаю з чого почати» − активності для нечитачів. Бібліотека формує тематичні списки книг для різних вікових груп, залучає авторитетних у громаді людей, знімає з ними короткі проморолики, де показує що і чому корисно читати:

https://ula.org.ua/images/uba_document/programs/academ_integrety/Read3.jpg

Активності регіонального рівня

1. Трикутний стіл «Читають−хочуть & не читають−хочуть & не читають−не хочуть». Дискусія про те, як створювати культуру читання із залученням представників книгоіндустрії, медійних осіб, лідерів громадської думки.

2. Мотивуючі цитати з книг, розміщені в громадському транспорті у вигляді реклами (за наявності Pro bono партнерства з власниками рекламних площ чи успішної взаємодії із місцевою владою).

Національний тиждень читання — це період особливої уваги до читання та місця книги в сучасному цифровому і швидкому житті. Дуже часто від особистого вибору кожного українця залежить: читати чи не читати, що читати, що придбати, а за чим піти в бібліотеку, що подарувати близьким і друзям на свята.

Беріть участь у Національному тижні читання, використовуйте гештеги #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку.

Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!

Інформація подана з джерела:

https://ula.org.ua/news/4935-natsionalnyi-tyzhden-chytannnia

Іванна Ходжа,
бібліотекар 1 категорії