ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ Фото

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Голодомор був не просто голодом, а цілеспрямованим геноцидом проти українського народу. Це була спроба знищити національну ідентичність, підірвати моральні основи суспільства і посіяти страх та ненависть. Важливо пам’ятати про це, щоб зберегти історичну правду і передати її наступним поколінням.

На знак пам’яті про жертви Голодомору о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій країні відбувається акція «Запали свічку». Люди приносять свічки до пам’ятників жертвам або запалюють їх у своїх вікнах, вшановуючи таким чином пам’ять тих, хто постраждав від цієї жахливої трагедії. Це символічний жест, який об’єднує українців у спільній скорботі та нагадує світові про незламність нашого народу.

Пропонуємо до перегляду «СПРОТИВ ГЕНОЦИДУ», яка складається із 18 стендів. Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні.

На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи. Значна частина документів вперше була оприлюднена саме у форматі виставки "Спротив геноциду". Вперше вона була показана у Києві у 2014 році.

Працівники відділу інформаційно-електронних ресурсів та сервісів загальної бібліотеки підготували до роковин Голодомору в Україні віртуальну виставка «ГОЛОДОМОР МОВОЮ ДОКУМЕНТІВ» та список документів «ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ» розміщенних в електронному репозитарії академії.

З 18 по 24 листопада в загальній бібліотеці академії експонуються виставки, які присвячені ознайомленню користувачів з інформаційними матеріалами про голодомор в Україні. Це важлива ініціатива, спрямована на збереження пам’яті про трагічні події нашої історії. Для відвідувачів та всіх зацікавлених осіб бібліотека підібрала наукову, публіцистичну, художню літературу та інші документи, що відображають страшні факти геноциду українського народу в 1932 - 1933 роках.

«Голодомор: помста за свободу» під такою назвою експонується виставка в бібліотеці центрального корпусу академії.

Бібліотекарі в навчально-науковому інституті № 1 підготували книжкову виставку "Нас нищили, бо ми українці".

В навчально-науковому інституті № 2 працівники бібліотеки підготували книжкову виставку "Голодомор – скорбота в серцях поколінь".

Цей комплекс заходів спрямований на підвищення обізнаності молоді та суспільства в цілому про ці важкі сторінки нашої історії.

Загальна бібліотека НАВС